Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajů



Komentáře ke článku
"Zateplení budovy polystyrénovými deskami"


Jméno:Tomáš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nekolik podstatnych malickosti

Dovoluji si přidat pár důležitých maličkostí:
Polystyrenové desky je možné lepit i na zdivo, limitujícím faktorem v tomto případě je pouze rovinnost a únosnost podkladu (např. je naprosto zbytečné jakkoliv omítat zdivo z pórobetonových tvárnic).
Síla polystyrenových desek 5cm je skutečné minimum. Všechny ostatní komponenty je třeba použít i při silnější isolaci, takže za mírný příplatek lze získat podstatně větší efekt.
Desky se připevňují lepením, talířové hmoždinky se použijí pro dodatečné zajištění.
A na závěr: před povrchovou úpravou je třeba provést ještě výztužovou vrstvu ze sklotextilní sítě a lepidla.
Rada na závěr: doporučuji použít systém od osvědčených a renomovaných výrobců, neboť jen tak je zajištěn soulad jednotlivých komponent. TAké je vhodné poptat se po praxi výrobce systému (nejstarší aplikace těchto systémů pocházejí a padesátých let a stále fungují). Přeji mnoho úspěchů.


Jméno:Milan
Předmět: zateplení zdí

Dovoluji si poslat menší zkušenost.
Polystyren.desky se lepí na tzv.body (buchtičky).
Mezi zdí a polyst.deskou by měla být mezera alespoň 5mm.Touto mezerou je odváděna vlhkost.


Jméno:JK
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: poznamky k panu Tomasovi

Tak procitam jednotlive reakce a nestacim se divit, jake se docitam veci.
Pane, doporucuji abyste si nejprve casteji prostudoval technologicke postupy, nikoli vyrobcu a prodejcu,ale schvalene normativni postupy a normy samotne a doctete se ze fasadni system je zakazano lepit k podkladu (na ktery je mimochodem kladen duraz soudrznosti, rovinnosti a kvality) tercovou technologii, nebot jak jste si mohl vsimnout ve svem okoli ta firma, ktera toto udelala nyni predelava spadly fasadni system a zde plati pravidlo cim vetsi plocha tim vetsi nasledky. Taktez terce nejsou jen "tzv. doplnkem" ale podili se stejnou merou jako lepidlo na pridrznosti fasadniho systemu k podkladu a je pro ne predepsana normativni hustota osazeni a vzdalenosti. Nebot co vam rika zatizeni pres 200N na m2 a dynamicke namahani vetrem (sani)???


Jméno:Jaromír Mayer
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zkusenosti;

Dovolim si shrnout sve zkusenosti:
- lepidlo se nanasi po obvodu desky + 2 terce uprostred
- mezi sparami nesmi byt lepidlo
- pokud vzkne vetsi spara at se vyplni montazni penou nikoliv "dopatlanim" lepidlem s kouskem polystyrenu
- talirove hmozdinky se davaji na jednotlive spoje desek, pri standartni vazbe 6kusu + 2kusy doprostred (lze i 1kus, ale uspora neni zasadni)
- delku talirovych hmozdinek zvolit s ohledem na tloustku KZS tak aby 1/3 hmozdinky byla zarucene ve zdi, v pripade porobetonu klidne trochy vice
- tlousku polysterenu zvolit co nejvetsi, jelikoz uspora zmensenim tlousky je v pomeru na ziskane tepelne vlastnosti a ostatni ceny komponentu KZS je nicotna (tloustka 12cm neni nic ceho by jste se mel bat)
- v predchozim bode neresim difúzní odpor konstrukce objektu, to je lepe si nechat spocitat cca. max 1000,-Kc, predem upozornuji ze pokud pokud si to nechate pocitat u Baumitu zkontrolujte si vychozi konstanty pro vypocet, jelikoz Baumit ma ve svem vyrobnim programu jako produkt vice prodysny polystyren a samozrejme o "trosku" drasi nez standardni pol. ;-) a o trosku levnejsi nez KZS z mineralu
- Nikdy nezapomenout na zakladaci listu
- na veskere rohy, vcetne spalet pouzit hlinikove rohy s perlinkou
- rohy u spalet se diagonalne prekrivaji druhou vrstvou perlinky ve forme pasku
- v rozich spalet nesmi byt vertikalni ani horizontalni spoje desek
- velmi dulezite je vyreseni detailu parapetu pred vlasni montazi KZS
- Pokud vymenujete okna pred KZS zvazit pouziti S profilu
- pri vyberu omitky ma opravdu velky smysl necht si udelat vzorky, jelikoz Vam zarucuji ze to co si vyberete ve vzorniku bude rozdilne od toho co si date na vlastni fasadu
- Frakci lepidla doporucuji 2mm, tak aby byla zajistena spravna tloustka vrstvy s perlinkou pri jakekoliv montazi (obecne s ni neradi delaji, jelikoz je to narocnejsi nez u jemnejsich lepidel)
- Vrstva s perlinkou se dela bez vyjimky vzdy tak ze se nanasi lepidlo a pote se do teto vrstvy vtlaci perlinka
- v pripade ze KZS jde az k urovni terenu musi byt minimalne do vyse 40cm jiny polystyren nez na omitku, jde o tvrzeny pol. vetsinou zbarveny do zelena, popr. modre s nazvem kupr. styrodur
- pokud zapocnete s nanasenim strukturovane omitky je vzdy nutne dokoncit alespon danou stenu - jinak to vzdy na omitce poznate (myslet na dostatek materialu)
- je pravdepodobne ze pokud Vam dojde material na omitku ziskate jinou vyrobni sarzi a tedy i jiny odstin
- k vetsine omitek se dodava ve stejnem odstinu i egalizacni barva na omitku, tento nater Vam doporucuji, zlepsi Vam moznosti cisteni omitky

Snad je to vse na co jsem si vzpomnel J.M.


Jméno:Tomáš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: reakce na JK

Vážený pane,
velice rád bych si vzal poučení z Vašeho příspěvku, ale i po podrobnějším prostudování musím trvat na svém stanovisku.
- polystyrenové desky se opravdu připevňují lepením. Nikde jsem ale nepsal o použití bodové metody. Desky se lepí tzv. na rámeček po obvodu desky a body v jejím středu. Po usazení desky musí být přilepeno alespoň 40% plochy. Takto se může lepit i na nově vyzděné cihelné bloky (Porotherm), nebo na pórobetonové tvárnice. Jestli si vzpomínáte, původní otázka byla, zda je nutno před lepením desek omítat jádrovou omítkou. Na to odpovídám, že ve výše zmíněných případech není.
- Připevnění talířovými hmoždinkami je opravu dodatečné, ale nikoliv opomenutelné, to nikde neříkám. Sání větru je opravdu nepřehlédnutelný faktor, ale rád bych připomenul, že Domácí dílna je určena spíše pro majitele rodinných domků. Ještě podotýkám, že stále mluvíme o polystyrenu, ne o minerální vatě nebo jiných isolantech.
- A na závěr - rád bych si stanovené normy prostudoval. ale podle mých znalostí česká norma na vnější kontaktní zateplovací systémy neexistuje, ta je teprve ve stadiu připomínkového řízení. Jediné co platí, je směrnice Cechu pro zateplování budov (nezávazná), nebo mezinárodní předpis ETAG 004, který ale také nemá účinek normy. Montáž zateplovacího systému se tak řídí všeobecnými stavebními normami, a předpisem výrobců.
Tomáš Brož


Jméno:radek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: dotaz

Dobry den,
rad bych se zeptal jak je mysleno prichyceni polystyrenu?mohl by mi nekdo prosim poslat obrazek a jeste mam dotaz,jaka sila zdi se rovna tlousce polystyrenu.dekuji
Odpoved poslete na Radekbena@seznam.cz


Jméno:Vlado
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zateplenie kupelne

Dobry den, je mozne zateplit polystyrenom aj kupelnu z vnutra a nalepit na to kachlicky?
Dakujem za radu ako na to.


Jméno:Kvido
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Termín zateplování

I když zde diskuze je již dost stará, ovšem stále platná! Může mi někdo poradit? Firma se chce pustitdo vnějšího zateplováí obvodových zdí polystyrénovými deskami již teď v únoru. Obáváme se, že zdi jsou po zimě studené a po obložení deskami dojde k nasáváí vlhkosti do zdi bytů. Jde o cihlový třísposchoďový družstevní dům, rohový s jedním vchodem, který navazuje na další dvojdum. Děkuji za připadnou odpoveď.


Jméno:frr
Předmět: v únoru?

Spíš bych se bál, jak chtějí v únoru pracovat s hmotami, které mají povolenou minimální teplotu při tvrdnutí obvykle kolem +5*C (rozhodně nemají ve vlhkém stavu přemrznout).

Vlhnutí zdí navrub toho, že by se izolace osadila zrovna v únoru, toho se nebojte. Možná právě naopak - v zimě díky nižší absolutní vlhkosti vzduchu budou zdi před montáží izolace sušší :-)

Pokud nemáte zdi vysloveně hygroskopické (třeba slané), což by se stát nemělo, tak po montáži vnější izolace s vlastnostmi "parozábrany" se úroveň absolutní vlkhosti uvnitř zdi srovná s vnitřní prostředím (s absolutní vlhkostí vzduchu uvnitř budovy). Pak záleží na teplotě na rozhraní zdivo/izolace (tato kolísá podle okamžité teploty venku), jestli Vám při určité venkovní teplotě nebude pod izolací dočasně kondenzovat voda. Pořád je to ale možná menší problém, než když stávající zdivo bez vnější izolace cyklicky *promrzá* :-)


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038