Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůHarmonie interiéru XI. - ubrusy na stůl Vytisknout...
Aktuality  ->  Interiér

Řekne-li se ubrus, každý odvětí. No co, bílá se hodí všude ... Zkusme se blíže zamyslit, porozhlédnout po interiéru a možná zjistíme, že bílá vyzněla příliš fádně, nakonec ji budeme používat pouze při slavnostnějších chvílích, což neodporuje názoru, že stejně tak může vyznít i jiná barva, sladěná s vnitřním zařízením a malbou.Není nezbytné zaměřovat se pouze na kuchyň, či jídelnu, ubrus využijete pro všechny typy stolů, případně další možností je zvolit prostírání. Vhodně vybraný ubrus často oživí jindy monotónní pokoj. K čemu bychom měli přihlédnout, než vyjdeme na nákupy? Samozřejmě celkové barevné ladění, styl místnosti, k jakému účelu bude ubrus sloužit, nezapomeňme brát v potaz také nádobí, které na něj nakonec položíme, popř. dekorace a také musíme brát v potaz tvar stolu.

Prodávají se hotové ubrusy s barevně sladěným prostíráním, ale meze se nekladou ani vlastní tvorbě, v žádném případě byste neměli zapomenout stůl nejprve změřit. Jak? Odpověď následuje:
Ještě několik použitelných čísel: na čtvercový stůl o rozměrech 80x80 cm bude nezbytný ubrus o velikosti 140x140x cm, pro kulatý stůl o průměru 90 cm je potřeba ubrus průměru 150 cm.

Ubrus má přiměřenou délku tehdy, je-li cca do poloviny nohou, ovšem není to, jak hned zjistíte, pravidlem. V kuchyni by neměl přesahovat pod sedátko židlí, které jsou kolem něj rozestavěné. V číslech bychom mohli udat přesah přibližně 30 cm na každé straně. Eleganci dodají ubrusy spadající k podlaze, avšak nelze je použít pro každý druh stolu, vhodným je honosný tvar. Tvar ubrusu je otázkou osobního vkusu. Na pompézních stolcích se budou vyjímat dva nebo více dílů rozdílných látek a odlišných délek. Pro kulatý stůl vyberete pravděpodobně kulatý ubrus, zde se nabízí kombinace dvou vrstev - delší a tmavší dole a nahoře světlý kratší, tady můžete změnit tvar na čtverec. Toaletní stolky vypadají pěkně, jsou-li pokryty jedním dlouhým kusem látky. V kuchyni může být praktickým také pouhý pruh látky uprostřed stolu, na němž jsou položeny kořenky, váza ap., kraje stolu jsou holé. Pro kulatý stůl je ideální uprostřed kulaté prostírání.

Praktické jsou lněné nebo bavlněné ubrusy, nepostrádají ani eleganci, mohou být zdobeny různými dekoracemi. Oproti tomu vzorované látky je zapotřebí vybírat tak, aby ubrus odpovídal globálnímu vybavení místnosti. Pro jednoduchost a střízlivost je vhodné zvolit kostkovanou látku, ta se uplatní především v kuchyni, nejvhodnějším materiálem je silná praktická textilie nebo omyvatelná umělá hmota, látka s názvem sol-pal je také vhodným praktickým řešením, jedná se o čistou bavlnu s teflonovým povlakem, podobné vlastnosti mají také tkaniny s akrylovým povrchem. Stejný materiál lze použít na zahradním nábytku, volba barevnosti bude opět záviset především na charakteru použitého nádobí i na vlastním vkusu, ale pocitu svěžesti a volnosti docílíte pestrobarevností ubrusu.

Obvod ubrusu lze ozdobit krajkou, tunýlkem, střapcovým lemem, třásněmi, dlouhým kanýrem, samotný okraj může být vlnovitý.Bílý ubrus dekorovaný kompletem bohatě řaseného prostírání vyzní elegantně. Uvolněnost rekreačnímu koutku dodá prostírání jednoduché. Ubrousky by měly být ušity z trvanlivého, snadno čistitelného materiálu. Jejich okraje nemusí být opět fádně rovné, nýbrž je lze obohatit dekorativními lemy, vroubkovanou obrubou, vystřiženými vlnkami a mnoha dalšími možnostmi. Je možné kombinovat dokonce ubrus se střapcemi a prostírání s třásněmi, ale kombinace vyžaduje vnímavý cit.

Autor: Kamila Rollerová Datum: 24.01.2004


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Harmonie interiéru X. - i polštáře jsou věda20.01.2004
Ozdobný květináč09.04.2003

 Reakce na článek 1 příspěvek 
Od Téma Datum
KarosSvět interiérů20.07.2014 15:33
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038