Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůStavba kamenného krbu IV. - 2. etapa Vytisknout...
Jak na to  ->  Dům

V této fázi se dokončí stavba kamenné části krbu a usadí se krbová vložka.Jednotlivé vrstvy musíme stavět se stálou pečlivostí a přesností. Může se nám stát, že některý díl nesedí přesně, a je třeba s ním pohnout, a tím odtrhnout zasychající lepidlo. Také může být některý díl posunut díky naší neopatrnosti tím, že o něj prostě nechtěně zavadíme a lepidlo se také uvolní. V těchto případech musíme díl vyjmout, všechna místa spojů očistit od starého lepidla a použít na přilepení lepidlo nové s odpovídající viskozitou. Nikdy se nesnažíme použít lepidlo původní. Díl by se nepřilepil a zůstal by uvolněný. K uvolnění může dojít například při usazování krbové vložky pro její rozměrnost a váhu. Proto před její instalací demontujeme dvířka a všechny vyjímatelné části. Usazujeme ji v optimální fázi stavby, tj. před montáží konzol a římsy. Mezi vložkou a kamennými stěnami musí zůstat mezera cca 3 mm široká. Vložka také vyžaduje dokonalé vyvážení.

Teprve po instalaci krbové vložky připevníme konzoly a římsu krbu. V konzolách jsou připravené odpovídající zářezy pro zasunutí horního cihlového překladu, které odpovídají jeho rozměrům. Římsa je tedy zasunuta do připravených zářezů. Je to jediné místo, kde nepoužíváme lepidlo. Vzhledem k rozměrům a tepelnému namáhaní materiálu by zde mohlo, díky použití lepidla, dojít při provozu krbu k prasknutí. Nepoužití lepidla v tomto spoji nikterak nenaruší stabilitu a pevnost krbu. Konzola bude dostatečně upevněna působením váhy římsy. Styk mezi horním překladem a konzolou se nikdy nespáruje. Tento prostor se může vyplnit pouze transparentním silikonem. Na konzoly a bočnice se nanese lepidlo pro nalepení pískovcové římsy. Případné nerovnosti se dilatují podložkami.

Pískovcová římsa se skládá ze tří částí. Pokud má přední část římsy díky těžišti snahu přepadávat, je nutné díly sčepovat. Po usazení pískovcové římsy a jejím nalepení se rozměří odkladová plocha a umístění vrchní sádrokartonové nástavby. Jednotlivé díly se pomocí špachtle nebo igelitového sáčku vyspárují spárovací hmotou na přírodní kámen. Spárovací hmota se okamžitě po nanesení vymývá čistou vodou stejným způsobem jako vytlačené lepidlo.


Dále v této etapě stavby zbavíme krb všech nečistot a vyspárujeme jej. Při spárování dbáme rovněž na to, abychom důkladně odstranili všechnu přebytečnou hmotu. Nakonec krb napustíme speciálním impregnačním nátěrem. Tím je dokončena stavba celé kamenné části krbu a krbová vložka je připravena na připojení do komínového průduchu.

Autor: Antonín Suk Datum: 01.01.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Stavba kamenného krbu VI. - 4. etapa13.01.2003
Stavba kamenného krbu V. - 3. etapa08.01.2003
Stavba kamenného krbu III. - 1. etapa19.12.2002
Nezbytné formality k zahájení stavby rodinného domku II.01.12.2002
Nezbytné formality k zahájení stavby rodinného domku I.28.11.2002
Stavba kamenného krbu II.27.11.2002
Stavba kamenného krbu I.22.11.2002
Zateplování domu - III.22.10.2002
Zateplování domu - II.15.10.2002
Zateplování domu - I.08.10.2002
Výroba Malty07.11.2001
Krby a kamna - historie a současnost03.11.2003
Tipy a triky16.09.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038