Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůNová řada vysokotlakých čističů STIHL Vytisknout...
Recenze  ->  Elektronářadí

Nová řada vysokotlakých čističů STIHL RE 108, RE 118, RE 162 PLUS a RE 281 PLUS přesvědčí každého svou kompaktní stavbou a vysokým výkonem. Poslední dva jmenované čističe jsou určeny pro náročnější použití v menších provozovnách. Oba přístroje získaly cenu iF design award (jedno z nejprestižnějších světových designových ocenění).Kompaktní, silné a snadno ovladatelné - takové jsou vysokotlaké čističe STIHL RE 108 a RE 118, které se od sebe liší svým výkonem. Ergonomický design a zlepšené ovládání z nich dělá mrštné pomocníky pro všechny úkoly týkající se čištění. Praktické detaily, jako jsou rychlospojky pro snadnou výměnu trysky, práci s těmito přístroji ještě více usnadňují. Oba přístroje jsou vybaveny ergonomicky řešenou hliníkovou teleskopickou rukojetí, která umožňuje přístroj pohodlně přepravovat a šetří místo pro uskladnění.


V základní výbavě jmenovaných přístrojů je vše potřebné pro běžné použití. U nejmenšího modelu RE 108 jeho vybavení dostačuje na použití kolem domu, chaty, chalupy, na čištění chodníků nebo umývání automobilu či motocyklu. Tento studenovodní vysokotlaký čistič je sériově vybavený teleskopickou rukojetí, plochou a rotační tryskou, prostorem pro jejich uchovávání a nádobou na čistící prostředek. Velmi dobře se s tímto přístrojem odstraní hlína ze zahradních chodníků, je však třeba dávat pozor na okolní okrasné rostliny. S rotační tryskou lze krásně vyčistit mechem zarůstající spáry okrasných zídek nebo třeba přepravky na skladování zeleniny a ovoce.Modely RE 108 a 118 mají externí nádobku pro aplikaci čistících nebo desinfekčních přípravků. Nádobka se připevňuje namísto koncové trysky, kde lze nastavovat koncentraci. V této kombinaci lze vysokotlaký čistič s úspěchem použít například na desinfekci prostor pro skladování ovoce. Koncentrace přípravku je poměrně vysoká.

Pro profesionální použití jsou určeny vysokotlaké čističe RE 162 PLUS a RE 281 PLUS. Uplatnění najdou především v dílnách a garážích, kde se přesvědčíte o jejich praktické konstrukci a velkém výkonu. Rozsáhlé vybavení zahrnuje trysky s bajonetovým uzávěrem, které se vyměňují velmi rychle. Jsou to opravdoví všeumělové a zvládnou každou nečistotu třeba za pomoci čistícího prostředku přisávaného z interní nádrže nebo přistaveného kanystru. Pro čištění nebo plnění lze interní nádrž snadno vyjmout. Díky manometru lze nastavit tlak vody tak, aby přesně odpovídal požadovanému úkolu. Je to praktické a současně ekologické, protože šetříte vodu.

Vysokotlaké čističe RE 162 PLUS a RE 281 PLUS jsou konstruovány s ohledem na jejich častější používání. Tomu odpovídají parametry tlakového čerpadla i motoru a celkově luxusnější provedení. Přisávání aplikačního prostředku je u nich zabudováno přímo do přístroje. Seřízení přisávání je na čelním panelu. Aplikovaná látka se začne do proudu vody přisávat teprve když tlak poklesne na 50% plného výsledného tlaku. Větší účinnosti se dosahuje nasazením rotační trysky, kdy vodní paprsek krouží kolem dokola a svým způsobem vibruje. Abrazivita takového vodního paprsku je mnohem větší. Přístroje tedy lze doporučit pro čištění lesnických a zemědělských strojů, nebo nákladních automobilů.

Dostatečně dimenzované výstupní trysky umožňují výsledný tlak až 160 barů. Seřízení výstupního tlaku je možné dvojím způsobem. Na těle stroje je umístěn otočný regulátor, kterým se seřizuje tlak přímo na čerpadle. Druhá možnost je seřízení výstupního tlaku na aplikační trysce, což oceníte pokud pracujete dále od přístroje.

Základní jednotkou všech nabízených přístrojů je vysokotlaké čerpadlo vyrobené z odolných kovových slitin. Z plastu jsou pouze redukční ventilky, které uzavírají tlakovou vodu v těle čerpadla. Čerpadla jsou tří pístová. Písty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní otěruvzdorné oceli. Oba profesionální přístroje mají písty navíc opatřeny keramickým povrchem. V této úpravě dochází k minimálnímu opotřebení a je tak zajištěna dlouhá životnost čerpadla. Do tří nabízených přístrojů je možné použít jako vstupní vodu předehřátou na 60°C (RE 108 40 °C), čímž se ještě zvýší účinnost vodního paprsku. Voda však nesmí být teplejší, protože by mohla poškodit plastové redukční ventilky.

Oranžová pojistka uvnitř madla pistole zablokuje přístroj proti nežádoucímu spuštění. Při uvolnění tlačítka se vypíná i motor. Vede to k úspoře elektrické energie, ale i nižšímu opotřebení motoru a čerpadla. Motor se rozeběhne po opětovném stisknutí ovládacího tlačítka Stroje jsou jednofázové, tedy na 220V, pouze RE 281 je třífázový 400 V.

Mezi bohatým příslušenstvím lze nalézt například plochý čistící nástavec RA 101, který vyčistí rychle nejrůznější povrchy a jeho plochý kryt přitom chrání okolní plochy před odstřikovanou vodou. Práce je s ním velmi komfortní a jednoduchá. Velmi dobře vyčistí například zámkové dlažby, dřevěné podlahy na terase, nebo stěny zahradních bazénů.Dalším doplňkem jsou zahnuté koncovky o délce 47 a 108 cm vhodné pro čištění míst kam se přímou tryskou obtížně dostává, například sudů. Pokud přístroj skladujete ve vytápěné garáži můžete jej v zimě výhodně použít k očištění spodku automobilu a rychle ostříkat nabalenou sůl.

Dokoupit je možné pevné kartáče pro čištění oken a vodou omyvatelných fasád, pískovací sadu na čištění zkorodovaných povrchů, za mokra pro ošetřování kovových zahradních laviček, plotů a podobných konstrukcí a mnoho dalších doplňků, které z vysokotlakých čističů STIHL tvoří všestranné pomocníky.

Výrobky STIHL nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226.

Autor: -Red- Datum: 28.08.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038