Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůTypy interiéru domova I. Vytisknout...
Jak na to  ->  Interiér

Zima je období, kdy se každý člověk zdržuje ve venkovních prostorách co nejkratší dobu, a pokud je to možné, tak nevychází raději vůbec. A právě v dobách, kdy trávíme ve svém domově nejvíce času, přemýšlíme nad tím, jak svůj příbytek ještě lépe zvelebit.Jedním z možných „zkrášlovacích“ pomocníků jsou bytové textilie. Vhodně vybrané druhy následně dotvářejí celkový interiér a dům či byt tak činí útulnějším. Pokud člověk mluví o bytových textiliích, většinou má na mysli úpravu oken, jelikož závěsy a záclony jsou díky své velké ploše nejviditelnějším doplňkem. Obě dvě úpravy oken by měly ladit i s obsahem místnosti, tedy s potahy sedacích souprav, křesel, s různými ubrusy či jinými doplňky. Současný trend neudává žádný jednoznačný směr, a tak zákazník je zahrnut škálou módních směrů. Dnes je na trhu velký výběr různých druhů textilií a jejich kombinací, jakož i garnyží a závěsných systémů. Záleží jen na vkusu zákazníka a na tom, jaký módní druh se bude hodit do interiéru jeho bytu.

Celkově řečeno, objevují se byty, které jsou zařízené ve stylu retro, na straně jedné a byty, jejichž majitelé mají spíše vize do budoucnosti, na straně druhé. V případě prvním se zdobení oken inspiruje romantismem, barokním uměním či Orientem. Takovéto dekorace jsou těžké, někdy lemované různými třásněmi, bambulkami, závěsy staženými šňůrkami, či různě tvarované baldachýny. Takováto dekorace má vytvářet dojem útulného domova, kde je vše měkké, pohodlné. Prostě čistá inspirace pohádkovými paláci a klidem v nich obsaženým.

Byty, které jsou inspirovány romantismem, na návštěvníky dýchají láskou a pohodou. Romantické inspirace jsou patrné nejenom z mohutných závěsů či záclon, ale zejména na ložních soupravách, přehozech či polštářcích. Vše je zdobené, s mnoha kanýry, volánky, či krajkami. Aby toho nebylo málo, tak ve stejných designech jako ložní soupravy a závěsy bývají i stínidla lampiček. Ta jsou snadno vyměnitelná, takže s výměnou povlečení se mohou měnit i stínidla na lampičkách. Obzvláště osoby, které mají ten romantický cit, dokáží především z ložnice udělat místnost, kde láska není jenom slovo.

Lidé, kteří nejsou tolik romantičtí a mají v oblibě drsnější středověk či jinou dobu hrdinů a nepříliš útulně zařízených, leč praktických místností, v jejichž domovech se objevuje chladný kovový nábytek, dají přednost různým druhům kovových garnyží, na které se však záclony, případně závěsy, aranžují velmi ležérně a jednoduše, ctíce heslo, že v jednoduchosti je síla.

Autor: Miroslav Loup Datum: 09.02.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Typy interiéru domova II.18.02.2003
Harmonie interiéru V.20.03.2003
Harmonie interiéru IV.09.03.2003
Harmonie interiéru III.27.02.2003
Zasklívání oken09.11.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038