Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůPomoc státu pro majitele poškozených stropů Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

V souvislosti s haváriemi hurdiskových stropů toho již bylo uveřejněno mnoho. Co však ještě napsáno nebylo je, kdo tyto havárie zaplatí, případně jaké pomoci se dostane poškozeným. Nyní majitelům hurdiskových stropů svítá malá naděje...PRAHA 28. dubna (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje nařízení, které umožní vlastníkům objektů postižených havárií tzv. hurdiskového stropu, získat úvěr až 200.000 korun. Doba splatnosti by měla být pět let s ročním úrokem tři procenta. "Ten, kdo projeví zájem o prověření stavu hurdiskového stropu, by mohl získat dotaci až 20.000 korun na provedení odborného posudku," řekl ČTK zástupce ředitele sekce stavebnictví MPO Jiří Pech. MPO předloží tento návrh vládě do konce května.

V posledních dvou letech se zřítilo zhruba 35 hurdiskových stropů. Česká obchodní inspekce ale začátkem dubna dospěla k závěru, že stropní desky Hurdis samy o sobě nebezpečné nejsou. Několik havárií bylo způsobeno chybou v montáži nebo při projekci, uvedla inspekce.

Na stavebním veletrhu IBF 2002 v Brně se tento týden konal odborný seminář k stropním systémům z CSD Hurdis. "Odborníci se shodli, že hlavní příčinou havárií je přímé položení vrstvy konstrukčního betonu na keramické desky," řekl ČTK mluvčí firmy Alois Flachs-Hurdis Milan Oliva. Smršťování betonu způsobuje podélné roztržení hurdiskových desek a jejich případné porušení, dodal.

Produkty pod značkou Hurdis vyrábějí v České republice kromě společnosti Alois Flachs-Hurdis i Cihelna Hodonín a Cihelna Heluz. "V některých případech došlo ke zřícení stropních desek, které nevyrobila naše firma," upozornil vedoucí obchodního oddělení Alois Flachs-Hurdis Ladislav Hubáček.

Autor: ČTK Datum: 29.04.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Hurdisky se nejen vyrábějí, ale i prodávají28.04.2002
HURDIS: přesná montáž základem15.02.2002
Stropní desky hurdis vinu nenesou!05.12.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038