Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůHarmonie interiéru II. - Okna Vytisknout...
Jak na to  ->  Interiér

Jestliže se rozhodnete nepřebudovat hned celou místnost, ale začnete pouze jejími doplňky, které jsou často důležitou tečkou za celkovým vjemem, ať už máme rozložení prostoru jakkoliv uspořádané, mohli byste začít úpravami oken, které zjemní strohý interiér a dodají celku osobitý charakter se špetkou harmonie, udávající styl konečného dojmu celé místnosti.Ke sladění celku místnosti je možné zvolit použití stejné látky jako na okna, polštářky na židlích, okenní či skříňové závěsy apod. Tato zdánlivě přijatelná varianta není ovšem vždy ideálním řešením. Například při výběru velkého vzoru na závěs je pro doplňky vhodnější látka jednobarevná, případně střídání vzorované a jednobarevné. V rozhodování jakou barvu použít, by nám mělo být nápomocno barevné řešení nábytku. Není samozřejmě problém, v případě dostatku peněz, času a zručných rukou změnit povrch třeba kuchyňské linky nebo ji naopak přizpůsobit zakoupené látce.

Během nákupu je ideální přikládat k zvolené látce kousek totožného materiálu s nábytkem, rozhodování a výsledný efekt je pak o to lepší. Většinou nic nezkazíte, když vzorek vybírané látky bude obsahovat také stejný barevný odstín daného materiálu. Nezavrhujte ani ostré kontrasty přizpůsobené stylu nábytku. Neměli byste zapomenout ani na barevné sladění s vymalováním, ke kterému byste mohli přistoupit po zakoupení látky, lépe se vám pak budou volit odstíny malby.Horní lišta obrázku znázorňuje pravděpodobnost barvy nábytku či kuchňské linky, přiložené kosočtverce textilii závěsu, menší čtvrece možnost barevnosti dalších doplňků a pozadí symbolizuje zeď.

Při výběru látky je zapotřebí pečlivě zvážit její vlastnosti. Měli byste upřednostnit splývavost, strukturu a poddajnost. Vzorované látky jsou nejvhodnější do většího okna, vynikne tak jejich design. Máte-li možnost přiložit vzorek látky k oknu, pak tak učiňte, vyvarujete se tím případného zklamání, že drobný vzor zaniká a ztrácí tím na efektu. Dalším varováním by měl být fakt nezvolit tmavší odstín do malých, případně málo osvětlených prostor. K vzdušným látkám se řadí hedvábí a len, poddajnými jsou také mušelíny. K těžkým materiálům, vhodných na rolety, případně rovný styl závěsů, patří gobelíny a vlněná žinylka.

Několik stručných rad k nákupu textílie tedy máme za sebou, nyní je však třeba zvážit tvar a proporce okna, aby výsledný efekt byl opravdu ideální. Je proto třeba zjistit, zda vysněná představa vzhledu může být realizována. Příště tedy budeme rozebírat diktátorská okna a na základě jejich proporcí vybereme vhodný druh zavěšení (záclony, závěsy, rolety), techniky stylu a s látkou si "pohrajeme".


Autor: Kamila Rollerová Datum: 23.12.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038