Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajů"Dekupáž" po česku Vytisknout...
Jak na to  ->  Dílna

Zajímavou ubrouskovou techniku, jíž lze vyzdobit kupříkladu květináče a obnovit tak jejich omšelý exteriér, je možné zvládnout i pomocí levných a na našem trhu běžně dostupných prostředků. Hliněné květináče tak nejen neobyčejně získají na vzhledu, ale výrazně se prodlouží jejich životnost.K dobrému výsledku postačí zbytek bílého balakrylu nebo latexu, vcelku nepatrné množství tónovacích barev, které v domácnosti zůstaly od posledního malování, jediný papírový ubrousek se zajímavým motivem, tužka, nůžky, obyčejné kancelářské lepidlo, raději tekuté bezbarvé než bílá lepicí pasta, štětec, houbička a bezbarvý akrylový sprej.

Starý květináč očištěný od nánosů vodního kamene a jiných nečistot nejprve natřeme bílým balakrylem nebo latexem. Než nátěr důkladně zaschne, opatrně oddělíme od ubrousku horní barevnou vrstvu a vystřihneme vybraný obrázek. Na bílé ploše květináče si tento motiv vyznačím lehce tužkou, aby byly kontury sotva znatelné. Balakryl nebo latex smícháme s trochou tónovací barvy a dbáme při tom, aby spolu obrázek a budoucí barva květináče dobře ladila. Pak pomocí houbičky naneseme na květináč zvolenou barvu, vynecháme přitom vyznačené místo pro obrázek. To zůstane bílé. Nanášení houbičkou je výhodnější než použití štětce, vznikne tak zajímavá struktura. Barvu necháme opět důkladně zaschnout. Vymytou houbičkou naneseme na bílé místo trochu lepidla, naneseme obrázek a znovu lehce přetřeme tekutým lepidlem. Nakonec, až je všechno opět dobře suché, celý květináč zvenku rovnoměrně přestříkáme bezbarvým akrylovým sprejem.

Autor: Jana Vokatá Datum: 11.02.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Ozdobný květináč09.04.2003
Květináče trochu jinak27.12.2002

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038