Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůÚdržba sekačky na trávu Vytisknout...
Jak na to  ->  Dílna  ->  Pomůcky

Řádně udržovaný trávník se za posledních několik let stal snad samozřejmostí každého zahrádkáře či majitele domku. Nyní, když je trávník již připraven na přezimování, je nejvhodnější čas na provedení údržby zahradní techniky, kterou k ošetřování trávníku používáme. Každý, kdo vlastní sekačku na trávu, by jí měl před uložením na zimní období věnovat patřičnou pozornost.Nejprve je třeba sekačku zajistit, aby nemohlo dojít k jejímu spuštění. Poté je nutné z ní odstranit všechny nečistoty, především ve spodní části, kde se usazují zbytky sečené trávy. Benzinovou sekačku ovšem není vhodné obracet. Měla by zůstat vždy v poloze, jako když je používána, tedy kolečky na zemi. Toto je možné vyřešit například umístěním na podpěry přiměřené výšky. Elektrickou sekačku je možné pro lepší přístup otočit.

Po důkladném očištění je třeba provést vizuální kontrolu jednotlivých částí sekačky. Především části v okolí rotačního sečícího nože jsou nejvíce namáhány a mohou být poškozeny především zachycením kamene. Také na samotném sečícím noži by neměla být žádná znatelná poškození. Pojezdová kolečka by neměla mít zbytečnou vůli a měla by se volně otáčet.

Poslední částí kontroly sekačky je olej. Dle odhadu počtu hodin, které byla sekačka v chodu od poslední výměny oleje, je důležité zvážit, zda je nezbytné provést výměnu oleje nebo pouze jeho kontrolu a doplnění.

V případě, že sekačka nejevila známky poškození při posledních sečeních a ani při této kontrole nebylo nic nalezeno, může se uskladnit na vhodné chráněné místo. V opačném případě je nejlepším řešením svěřit sekačku do odborného servisu, kde provedou odbornou kontrolu a údržbu. Toto období je pro takovouto údržbu nejvhodnější, protože v jarních měsících jsou tyto servisy značně vytíženy. Tím bude sekačka připravena na novou sezonu a ihned jak jarní sluníčko probudí trávník, bude moci opět začít pracovat. Vzhedem k tomu, kolik toho za celý rok stihne posekat, si takovouto pozornost jistě zaslouží.

Autor: Jiří Schejbal Datum: 20.11.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Předvánoční úklid dílny07.12.2003
Renovace dřezových baterií05.12.2003
Jak dokonale vyčistit lampy? 30.11.2003
Elekričtí pomocníci domácího kutila16.10.2003
Příprava domu na zimu10.11.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038