Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůHarmonie interiéru I. Vytisknout...
Jak na to  ->  Interiér

Vešli jste někdy do místnosti, která vás neupoutala, a přitom jste v ní nacházeli pohledný nábytek, naaranžované květiny, nepřehlédnutelné dekorace a další interesantní zákoutí? Jak to, že první dojem ve vás tedy nevyvolal pocit příjemného vzhledu?Pravděpodobně tyto vkusně naaranžované kouty nevytvářely harmonický celek. Danou příčinou mohlo být barevné rozladění. Není přitom zapotřebí drahých kousků ani velkého množství drobností, jen dát interiéru barevnou jednotnost. Jak ale máme sladit ten nespočet různorodých darovaných suvenýrů, pestrobarevného porcelánu a odlišného skla?

Nebojte, odpověď nebude znít, hoďte vše do koše. Pokusíme se společně najít vyhovující řešení. Přestože každý z vás má jiný vkus, svými navrhovanými podněty z různorodého prostředí bych vám snad alespoň částečně ráda napomohla k vyvážení vašeho bytu nebo třeba jenom určité části pokoje. Barevná harmonie nemusí být vždy striktně dodržována, někdy můžeme takovým postojem též interiéru uškodit. Naopak, vkusně zvolená kombinace barev může osvěžit ladné prostředí. Zajímavým a elegantním, občas i supermoderním dojmem, působí kombinace barev a materiálů třeba ze šedesátých let.

Využití různých prostor, například výklenků, podhledů, ať už směrem k nenápadnosti nebo naopak k originálnímu zvýraznění, dodá prostoru osobitý charakter. Různé pukliny a praskliny, kdysi nevysušených trámů, mohou dnes působit teplým a přírodním dojmem. Také zdánlivě obyčejné lišty se zaoblenými hranami nebo rohy, ať již barevně natřené nebo zrenovované do přírodní podoby, vyhlížejí neobyčejně a není důvod je likvidovat.

Mnohdy méně nákladné řešení působí odlehčenějším a vkusnějším dojmem. Drahé kombinace nesourodých materiálů a stylů mohou být někdy nešťastným řešením. Jestliže zvolíme některé materiály odlišné, protože jsme upřednostnili levnější variantu, můžeme tyto nesourodé materiály sjednotit společným odstínem. V jednodušeji zařízeném interiéru totiž mnohdy načerpáme více energie a nalezneme zasloužený odpočinek.

Autor: Kamila Rollerová Datum: 14.12.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Harmonie interiéru XI. - osvětlujeme barevné plochy18.01.2004
Harmonie interiéru VIII. - vliv barev14.01.2004
Aplikace interiérových textilních omítek02.12.2003
Harmonie interiéru IV.09.03.2003
Barevný svět08.03.2003

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038