Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůStavět ano. Ale již po "evropsku", aneb novinky ve stavebním zákoně II. Vytisknout...
Jak na to  ->  Legislativa

Mnoho osob, které se o stavební řízení dvakrát nezajímají, se může domnívat, že zákon upravuje pouze stavební povolení, které je jakýmsi vyvrcholením, nyní zbytečně dlouhých úřednických kliček. Aby tedy bylo možné rozšířit seznam staveb, které nebudou potřebovat platné stavební povolení, předpokládá se ustanovení a většího využití kompetentních osob.Na tento bod stavebního zákona by si obzvláště kutilové a příležitostní domácí stavitelé měli dát důkladný pozor, jelikož po vstoupení nového zákona v platnost se jim v mnohém ulehčí práce. Nový model kompetentních osob, kterými by měli být autorizovaní inspektoři, vychází ze zkušeností Evropské unie. Jejich práce by spočívala v plnění kontrolní funkce při přípravě podkladů ke stavebnímu povolení.

Aby bylo teorii učiněno za dost, je nutné se zmínit, proč se vlastně pracuje na nové úpravě stavebního zákona. Česká republika se stane budoucím členem skupiny 25 zemí, které budou společně vytvářet a udržovat ekonomicky a ekologicky vyvážený a prospívající celek a musí tedy vycházet ze závazků, jenž se na Česko váží z mezinárodních smluv Řídících principů trvale udržitelného územního rozvoje evropského kontinentu, které byly přijaty v německém Hannoveru v roce 2000 a jejich důležitost byla zpevněna již zmíněným kodaňským summitem EU.

Celkově můžeme shrnout, že nový návrh stavebního zákona bude zajišťovat trvale udržitelný a smysluplný rozvoj daného území, vytvoří soustavu nástrojů územního plánování rozdělených mezi vládu, kraje a obce a v neposlední řadě upraví možnosti majetkových změn s cílem využívání území vhodného k zastavění.

Jaký nový zákon bude, je otázkou budoucnosti. Můžeme se ale spolehnout, že díky nutnosti respektování "vyšší moci" z Evropské unie, budou naši politici při jeho schvalování uvažovat reálně a schválí zákon, který bude ku prospěchu oběma stranám.

Autor: Miroslav Loup Datum: 28.11.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Stavět ano. Ale již po “evropsku”, aneb novinky ve stavebním zákoně I. 27.11.2003
Nezbytné formality k zahájení stavby rodinného domku II.01.12.2002

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038