Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajů



Komentáře ke článku
"Štukování bytu v paneláku"


Jméno:svěrák
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování

Místo plstěného hladítka doporučuji polyesternové hladítko.


Jméno:Mirek
Předmět: Směs

Nechte si předem poradit od někoho, kdo má zkušenosti, jakou maltovou směs použít. Mám špatnou zkušenost. Nekvalitní směs způsobovala naprostou nemožnost vyhlazení. Myslel jsem, že dělám něco špatně, ale na to mi přizvaný odborník řekl, že s takovým štukem nevyštukuje nikdo.


Jméno:Zip
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování panelu

Pro lepší přilnavot štuku na panel je třeba vytvořit směs štuku se stavebním lepidlem 1 díl lepidla 3 díly štukové směsy.


Jméno:Vašek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování panelu

Všechno špatně!1.podklad pro štukování natřeme stavební penetrací(sokrat)viz. obal výrobku. 2.naneseme rozmíchanou suchou směs (knauf MVJ-1,...) možno přidat 1dcl sokratu na 1 40kg pytel nanášíme v jedné vrstvě. Nebo doporučuji keraštuk nanést a/ jedna vrstva plastovým hladítkem b/dvě slabé vrstvy ocelovým (nerez) hladítkem, druhá vrstva se nanáší po zaschnutí první. Keraštuk je již hotová namíchaná směs, má správnou konzistenci pro nanášení a jemnější strukturu. 3.povrch hladíme navlhčeným plstěným hladítkem, po zavadnutí povrchu znovu přehladíme molitanovým hladítkem. Kouty vyhlazujeme štětcem. Malbu provádíme až po úplném proschnutí štuku. Před samotným štukováním doporučuji větší otvory (vypadané spáry...) vyplnit např. sádrou. Při podezření, že bude štuk ve spárách praskat (pohyb panelů), doporučuji stěny opatřit bandáží. V tomto případě:1.natřeme stěny penetrací 2.na stěny dáme plastovou síťovinu (perlinka), na kterou naneseme slabou vrstvu lepidla na obklady a dlažbu (jako když nanášíme štuk). U síťoviny dodržujeme přesah 10-15cm i v koutech. Druhý den přebrousíme stěny hrubým brusným plátnem, ometeme prach a můžeme štukovat.


Jméno:Cert
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štuk

Já jsem štukoval Keraštukem a nedoporučuji v případě odpadnutí kusu vrstvy se pokoušet po zaschnutí to spravovat zase štukem. V postiženém místě bude patrný rozdl. Mně se osvědčilo, díry zamaskovat sádrou, tmelem - výsledek 100 %


Jméno:Milan Tarašovič
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování panelu

plně souhlasím s postupem vaška, protože jsem to zkoušel a nevyšlo to a tak jsem si chodbu bytu nechal vyštukovat odborníkem, který potvrdil že nejdůležitejší je penetrace. Havně na betonové panely které mají neuvěřitelnou schopnost odsát ve velmí krátké době vodu ze štuku a tak se pak stává že nataženou plochu již nevytočíte do roviny. Nebo se to zdá že to je v pořádku ale po zaschnutí se na to nedá dívat Používám SOKRAT dokonce i na dřevotřískové desky. je to vinikající věc. Bez penetrace, která zabezpečí lepší přilnavost, soudržnost a jakoby reguluje pozvolné odsávání vody ze štuku do podkladu, nedám ani ránu. Také přidávám Sokrat do Keraštuku, který používán na tyto účely i když je to trochu finančně náročnější než suchá směs, je to namíchané v koexistenci která je pro tyto účely nejvhodnější.


Jméno:Zdeněk Černý
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zcela netradiční pokus :)

Předem upozorňuju, že jde o zcela netradiční pokus, a odborníci se budou asi chytat za hlavu, ale mě se v praxi osvědčil.
Po dvou marných pokusech napenetrovat zeď (panel), štukovat a stočit (asi jsem malo peneroval protože štuk velmi rychle schnul a stočit se nedal) jsem uděla následující:
Zeď jsem penetroval a na ještě vlhkou jsem hodně řídký štuk (řidší než při stěrkování) natřel zednickou štětkou. Po uschnutí (druhý-třetí den) jsem povrch břebrousil brouskem na sadrokartot. Jde to lehce, a i z cela nešikovný člověk, jako já, dosáhne hladkého povrchu (je to trochu práší). S trochou opatrnosti abych se neprobrousil až na panel (to lze snadno stejným způsobem opravit) jsem byl minimálně 2x rychlejší než když jsem se snažil obvyklým způsobem. Pokud to někdo zkusíte dejte mi vědět zda jste uspěli.
Použitý štuk - Knauf.


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Stukovani na panel

Z vlastni zkusenosti nedopurucuji stuk MVJ-1 na panel !!!! po zaschnuti se na hladkem panelu droli a nedrzi. Postup jsem volil nasledujici:
Bud koupit MVJ-2 ktery je s cementem.
Jelikoz jsem mel jiz zakoupeno 8 pytlu MVJ-1 pouzil jsem nasledujici postup:
4 zednice lzice stuku MVJ-1, 1 lzice cementu, 1dl sokratu. steny jsem predtim dvakrat napenetroval sokratem v pomeru litr sokratu do 10 litru vody ...
Vse fungovalo vytecne, hlazeni filcem - musi se velice opatrne!!! mozna priste zkusim pouzit jeste jiz zminovane lepidlo... :o)


Jméno:Hondik
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: lehounce


Jméno:Hondik
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: penetrace

Zkuste přidat do penetrace(sokrat) trochu štuku a penetrovat vákečkem, na panelu vznikne penetrační nátěr stejnolitý, lehce drsný a nesavý. Štuk potom drží jako přibitý. Keraštuk je vynikající, nic nepřidávat. Stáčet filcem jen do roviny, do hladka molitan. Trocha praxe a výsledky špičkové ............ no a po zaschnutí místo broušení přejet suchým molitanem a odrolit píseček který zůstal na povrchu.........
( filc ... plstěné hladítko, molitan ... hladítko s jemným molitanem ) :o))) , zdar vaší práci
Hondik


Jméno:Petr Verner
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: pochvala pro Hondíka

Ahoj, jsem vyučený malíř pokojů a ke štukování se celkem často dostanu. Některé příspěvky mě velice rozesmály, ale příspěvek hondíka mě hned natchnul a tak jsem pozkoušel. Výsledek vinikající. Podklad nemá chybu, nádherně se na něj natahuje. Opravdu dobrá rada. Díky :o)


Jméno:Klasikuz
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: 3tuk

No, zkusil jsem postup od"Hondika" a mně to zas tak senzační nepřipadalo tak jsem to dal nepoužival. Názor na "Keraštuk" drahy a hlavně se hodně využiva toho že lidi maji strach z činosti kterou předtim ještě nedělala, a nachytají se na blábolech... ja zkusil normálni štuk v pytlech "MVJ-2 která obsahuje již cement a v pohodě. líp se natíra a taky líp se na vytočit. Penetraci jsem provedl 2X a před samotním natažením štuku jsem ještě lechce postříkal panel vodou aby byl mokrý.
Nesmite hodně mačet stačí málo.....
Taky je třeba vychytat časové rozmezení kdy je moožné provest vytáčení mokrou houbou, kdyš štuk ještě nezaaschnul tak jej smíjete a když hodně zaschne tak se nevytočí do krásné roviny.
štukovaní je hra pro velké kluky, tak se toho nebojte, musi se experimentovat.........
Jirka


Jméno:Daniel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: keraštuk

Zeď by měla být oškrabána od předešlých maleb.Sádrou vyrovnat vetší nerovnosti a trhliny. Použít penetraci - doporučuji nanášet štětkou. Nechat zaschnout. Keraštuk nanášet nerez hoblem. Čím víc práce si dáte s natahováním, tím míc budete muset pucovat. Ale není podmínka. Pro zapucování používám molitanové hladítko. Není problém keraštuk vyhladit i když naschne o trochu víc, stačí jen víc namočit hladítko do vody. S keraštukem pracuji již několik let a nesetkal sem se s větším problémem. Vše záleží na zručnosti. Podle mně jeden z nejlepších materiálů v dané cenové kategorii. Pozor na oči a na ruky. Ruky se dají ošetřit krémem. Při zasažení očí hrozí popálení!!!práci zdar:-)))


Jméno:Olca
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: moje zkušenost

já jsem nejdřív penetrovala štětkou směsí: voda a sokrat v poměru 10:1 a lžíce (samozřejmě zednická) venkovního štuku MVJ-2(s cementem).
Nechat min. do druhého dne schnout, potom bez namáčení nanáším nerezovým hladítkem rozmíchaný štuk, do kterého přidám asi 1dcl sokratu na kbelík.
Zatím všechno v pohodě. Jsem u druhé zdi a drží.

Jo! a potom ještě po zaschnutí štětkuju vápnem, prý to zpevní štuk , a připraví celkem levně bílý povrch pro malbu Primalexem.


Jméno:michael
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jak jsem štukoval já + návod

at slouzi..

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/47018/stukovani_panelakoveho_bytu.ppt_4.47MB.html


Jméno:Marcela
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování v paneláku

Zdravím,
ke štukování:
zkoušela jsem poprvé a myslím, že co se týče výsledku, se jako "baba" nemám za co stydět :-) Panel jsem penetrovala- na radu ve stavebninách- (!!!- jinak to nejde), nechala zaschnout 24 a víc hodin, následně nanesla Keraštuk nerezovým hladítkem, po zavadnutí cca 20 min., dle tloušťky, vyhladila molitanovým hladítkem a po úplném zaschnutí ještě lehce tímtéž hladítkem odrolila nejdrobnější nerovnosti. Štuk jsem nechala vyzrát 6 týdnů a vymalovala. Zatím to nikde nepraská, postup byl asi ne úplně odborný, ale osvědčil se.
Zdravím všechny.


Jméno:Míša
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: a zase to štukování

Zdravím a doufám, že si neřeknete- ta ženská je ale.....
Já nějak nechápu, jak chlap může být pánem tvorstva....:-).
Bydlíme ve starém domku, který renovujeme- veškeré nové omýtky, štuky a tak.
Je mi jasné, že nová omýtka se nerovná mastný a rychle sající panel, ale přeci jen jsem ženská a štukuju a jde mi to.
Přečetla jsem si na netu pár rad, jak na to, ze začátku jsem teda vsteky neviděla, ale už mám za sebou jednu místnost a půl druhé a super.
Vpodstatě postupuju podle návodu pana Vaška, akorát si před štukovánim zeď brousim a ometám, protože ty kamínky mě.... Penetruju jen nové zdi z heblu,protože ten saje!
Tak doufám že jsem vám rýpla do pověstného mužského ega, chopíte se náčiní a půjde vám to od ruky i bez těch (podle mě) přblblejch rad o směsi sokratu se štukem a válečkem k tomu.
Je to jen o vytrvalosti a síle, technicky se to po pár metrech poddá samo.
A síle asi jen pro mě, protože jsem prostě ženská...:-))))


Jméno:Míša
Předmět: ještě jednou

Až teď jsem si všimla reakce Marceli a už je mi jasné proč se nás v posledních letech rodí víc než chlapů:-)
Marcelo, prostě neni baba, jako baba.Blahopřeju


Jméno:miras
Předmět: Nerezove hladitko

Dobry den, na co je dobre nerez hladitko? Mam novodurove. Kdy se pouziva jedno a kdy druhe?
Dekuji


Jméno:Zdenda
Předmět: Re: feministka Míša

Aby jsi se náhodou nerozplynula...nevím jak moc dobře jseš na tom se štukováním,ale psát rozhodně neumíš,ty ,,OMÝTKO"!!Docela si dokážu představit to tvoje štukování a musím se hned pousmát..Všem při práci přeji hodně zdaru a rýpajícím analfabetickým feministkám obzvláště..


Jméno:Kostas
Předmět: Keraštuk

Ahoj,
chystám se štukovat zatím jen jedn pokoj a nakoupil jsem dle
doporuření kamaráda Keraštuk. Je nutné krom oprav otvorů, či
prasklin panelu penetrovat celé zdi, nebo rovnou nanést Keraštuk?
Díky


Jméno:Ondřej
Předmět: štuk

Naštukoval jsem už doma asi deset místností a všude
dobrý výsledky. Penetrovat každopádně bez toho by to
nešlo. Používám štuk od kvk-áčka a jsem spokojený.
Ale nevím proč poslední místnost nic moc 3m
čtvereční 4hodiny výsledek k ničemu. Už mám dojem,
že se z toho zcvrknu.


Jméno:Pavel
Předmět: Štukování paneláku

Moc jsem se pobavil při čtení všelijakých návodu
a tipu fakt moc. Základ oškrábat zed a
napenetrovat Soickratem či rozmíchaným Duvelaxem.
Štuk jaký koliv osobně doporučuji Exterierový štuk
mužete ho Zfilcovat dříve na Interierový i když
bělejší musíte čeka t než zaschne a to dost. Po
natažení štuku plastovým kletákem :) počkáte a
sáhnete po chvýli na zed tak že štuk je připraven
poznáte že na ruce necítíte vlhkost a pohled na
plochu ku filcování nesezřete lesknoucí se naopak
budou v ní mapy už vyschlého štuku a to je ta
správná chvíle namočit filcák a stočit kroužením
štuk na hrubo a po chvýli po znovuzaschnutí na
čisto. Základní fígle: pokud štukujete a obzvlášt
v paneláku kde zedníci dutiny v panelech vykydali
sádrou připravte se na to že v těch místech
schne štuk hodně pomalu a zfilcujete okolí a tyto
místa později někdy i 16 hodin. Dále výsledek
závisí na nanesení štuku ne třít na zed ale musíte
nanést spíše položeným kletákem:) větší ale rovnou
vrstvu bez bublin. Za 3tí pokud neseženete
kvalitní Filcák:) tak jste nahraný osvědšil se mi
pěnový a co nejjemější co seženete. Píc a ted se
ukažte


Jméno:Marx
Předmět: Rady

Ahoj, chystám se taky štukovat, zaujal mě návod Vaška a připadá mi nejpoužitelnější. Tak se snad zadaří. :) Snad fyzickou prací zapomenu na psychickou ujmu, protože čeština většiny přispěvovatelů v této diskuzi je otřesná. :)


Jméno:ondra
Předmět: štuk

Tak se taky přidám k diskuzi. Renovuji starší RD z roku 29, jeden pokoj je cca 10 let přistavovaný, ale zedník měl asi depku a na zdi jsou vlny, že je to horší jak to starý. Rozhod jsem se, když ještě není zařízený, srovnat zdi a naštukovat, abych na to nekoukal dalších x let. Podklad drží dobře, žádný dutiny, na zeď jsem nejdřív nastříkal rozpašovačem socrat 1:3 s vodou,nechal zavadnout, na to perlinku a lehce přetáhnul řídkym lepidlem. Pak jsem smíchal 2:1 cemix 073 jádrovku s lepidlem (cemix se mi osvědčil díky jemnému zrnu), přidal frťana soicratu na kýbl a zeď natáh ve 2 vrstvách zubatym hladítkem 1cm vrstva. Srovnal hliníkovou latí, jak to šlo a nechal 2 dny zaschnout. Průběžně jsem to stříkal postřikovačem s řídkym sokratem, aby to bylo živý. Nechá se zaschnout, chce to hodně větrat, pak jsem ve dvou vrstvách natáh vnitřní štuk cemix opět s frťanem socratu na kýbl a vytočil molitanovým hladítkem do hladka. Po zaschnutí se nastříká 1:2 socratem a natře barvou, ja používám kvalitní štětku, váleček mi nepřirost k srdci. Drží to jak přibitý, sice je s tím práce, to nepopírám, ale je to věčný. Co se týče difuzního odporu vzniklé vrstvy, srážela se mi vlhkost v rohu místnosti ve velkých mrazech a ta nová zeď byla kupodivu suchá a ještě neudělaná zeď, co k ní přiléhá, byla nacucaná vodou, z toho soudím, že nový povrch do sebe saje teplo lépe než původní běžná omítka. Domácím kutilům přeju šikovný ruce, není důležitý dělat vše na 100%, hlavně když se podaří.


Jméno:Filip
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: prasklinky

Dobrý den.

Řekněte mi, jak dlouho jsem měl čekat po penetraci, než jsem měl začít s Keraštukem? (Penetrace- Duvilax).

Dokončil jsem vše a neuběhla ani hodina a už jsou po cele stěně prasklinky, takže to budu dělat znova ku..a. A nechci udělat zase chybu.

Děkuji za radu a vše nej do noveho roku.
Filip


Jméno:josef
Předmět: Pravděpodobně tlustá vrstva štuku

Pravděpodobně tlustá vrstva štuku


Jméno:Jakub
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ohodnocení

Jen sem to tu chtěl trochu ohodnotit a jediný
nejlepší a nejsprávnější postup mi přišel od
Pavla..Je jasně že si musíte pořádně připravit
podklad ale na pytlovaném štuku nic špatného není ba
naopak vyjde mnohem levnějš a když si ho dobře
rozmýchám tak nemám sebe menší problém..A také se
přikláním k molitanovému hladítku


Jméno:PetrP
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování

Ahoj, mám panelový byt kde je malba nanesena na holém panelu. Podle příspěvků se nusí malba před štukováním oškrábat. Znéte někdo rychlejší způsob jak do dostat dolů než špachtlí, případně je to skutečně nutné? Byt má 80m2 a jestli to budu růčo škrabat špachtlí tak mám do vánoc co dělat.


Jméno:Nick
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: štukování

předělávám hodně panelové domy a to že beton saje
jak houba je jasné penetrace rychlost a zkušenost
vše napomůže přdejít i MV1 štukuju a je lepčí než
MV2 protože pak nezůstává víc písku na zdech a v
malování tak dělá bordel nejlepčí je keraštuk ale
finančně náročný takže v podstatě používáme jen ty
levné.nejdůležitější si nenechat nikdy povrch
seschnout hlavně po vyštukování než začnete
malovat klidně i 4krát všechno přepenetrovat naž
začnete maovat když se vám nebude neco zdát jinak
se umalujete a vydřete si štuk....joo jen škrábat


Jméno:JARDA
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: šTUKOVÁNÍ PANELŮ

ŠTUKOVÁNÍ PANELŮ V PANELÁKU
Panel omejte jarovou vodou pokud je mastný a nechte ho uschnout. Naneste štětkou penetraci SOKRAT dle návodu výrobce.
Plastovým nebo ocelovým hladítkem naneste KERAŠTUK (keraštuk-hotová kašovitá hmota ve kbelíku, rozmíchá se např. vrtačkou) a to v potřebné tloušce. Na panel postačí pouze velmi slabá vrstva keraštuku. Na hrubé vyhlazení použijte molitanové hladítko nebo filcové, moc jej nenamáčejte, vše s citem, štuk se nesmí mazat.
Povrch nechte lehce zaschnout a proveďte konečné vyhlazení, na toto vyhlazení potřebujete LATEXOVÉ HLADÍTKO.Je to tvrdé
hladítko, které do sebe nasává velmi nepatrné množství vody a umožňuje dokonalé vyhlazení.
Trhliny a rohy tj. dilatace, lze opravit bandáží siťovinou-perlinkou. Na opravované místo naneste lepidlo na dlažbu nejlépe elastické flexibilní, přiložte perlinku s přesahem asi 8-1O cm a uhlaďte ocelovým hladítkem do hladka. Lepidlo nesmí být řídké, aby Vám při nanášení nepadalo.
Za několik dnů povrch vyštukované omítky omeťte, aby spadaly drobná zrníčka písku a přetřete nátěrem PRIMALEX UNIVERZÁLNÍ PENETRACE a můžete vymalovat např. PRIMALEX PLUS NEBO POLAR.


Jméno:pepa.a.
Předmět: textura

Na sadrokarton kupuju primalex textura aby byl
povrch podobnější stěnám, pořád mě napadá jestli to
není jenom obyč. barva s přidaným pískem = nemusel
bych kupovat drahou barvu, ale jiné značky třeba HET
a přidat tam písek sám - co myslíte???


Jméno:Monika
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: penetrace před malováním

Zdravím, chci se zeptat, zda-li je opravdu nutná
penetrace po nanesení štuku?
Před dvěma roky jsem nechala vyštukovat Knaufem
dva pokoje v paneláku. Poté následovala penetrace.
A malování. Barva nechtěla držet, viditelné
kocoury. Museli jsme dát 2x bílou a 2x kvalitní
barevnou. I tak to není zcela dokonalé.
Nyní budeme štukovat Keraštukem předsíň a nerada
bych, aby se mi stalo to samé. Předem děkuji.


Jméno:PetrM
Předmět: penetrace před malbou

penetraci je potřeba nanést na panel pouze před
štukem. Pokud již máte vyštukováno, penetrace je
zbytečná


Jméno:Adri
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Oprava zdi v rodinném dome

Hezky den

Prosím o radu zkušené - v cihlovem domě (cca 18 let)
potřebujeme opravit různé neodbytné opravy
zdi,sadrovani,odkople rohy atd. Celkově jsou ale stěny v
dobrém stavu a malba drží (malovali jsme cca 4x)

Našla jsem na jedné diskuzi návod,kde pan doporučuje
oskrabat malbu tam,kde se odlupuje,provést vysorqveni
sadrou či tmelem a pak navlhcenym filcovym vodítkem roztočil
tu původní malbu do kaše a nechat zasáhnout,pak penetrovat
a pak vymalovat. Ze to ten povrch sjednoti. Mate někdo
zkušenost nebo je to vůbec možné takto udělat ?

Dekuji za pomoc :)


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038