Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


oddělení: Tipy a triky  -  sekce: kuchyně

Robert Marik12.03.2002
Připalném hrnci pomuže i to, když se v něm nechá povařit a potom odstát SAVO. Případně opakovaně.

Karel Suchomel04.03.2002
V jednom článku jsem zde četl o odmrazování ledničky pomocí fénu či horkovzdušné pistole. Já používám jiný, ještě rychlejší, bezpečnější způsob, který pracuje ale na stejném principu. Do mrazáku či na výparník "honím" vzduch z vysavače. Proč? Vzduch má totiž velmi malou konstantu, která se jmenuje "měrné teplo". A proto v tomto případě nerozhoduje ani tak teplota vzduchu, ale jeho množství. A velké množství vzduchu o teplotě 20st bohatě stačí. Já vyndám z vysavače papírový pytlík (aby toho vzduchu prošlo vysavačem opravdu co nejvíc), nepoužívám hadici, ale rovnou podržím vysavač v rukou u otevřených dveří mrazáku. 45L mrazák je odmražen za cca 3-5 minut. Největší problém je rychle vytékající voda, pokud to tedy dělají dvě osoby najednou, je to jednodušší.

Ivan14.01.2002
Pripalene nadoby sa lahko ocistia ked navlhcime a posypeme praskom do mycky minimalne zalejeme vodou ,po chvili je dno znova ciste.

Iveta20.08.2001
Napečené nebo připálené potraviny odstraníme z kastrolů, hrnců a pánví tak, že nalejeme do nádoby asi 2 cm vody a zahřejeme(povaříme).Zároveň vařečkou zbytky potravin odstaňujeme.Po chvilce se všechny nečistoty odloupnou a vy se vyhnete nepříjemnému drhnutí drátěnkou.

Pepa27.07.2001
Expesní odmrazení mrazničky: 1) Mrazničku vypneme 2) Uložené zmrazené potraviny naskládáme do krabice, přepravky nebo jiné nádoby, zakryjeme (aby rychle nerozmrly) 3) Mrazničku odmrazujeme pomocí fénu, kterým neustále pohybujeme a ofukujeme nejvíce namrzlé části mrazničky. Možno též použít horkovzdušnou pistoli, ale pozor: horký vzduch nesmí působit delší dobu na plastové části mrazničky, nebezpečí nevratného poškození plastu. 4) Průměrně velikou mrazničku po půlročním provoze lze takto odmrazit za 15-20 minut. Po rozmrazení ledu mrazničku vytřeme do sucha a naskládáme zpět potraviny, které za tak krátkou dobu nestačí vůbec rozmrznout.

P.S.11.07.2001
Čištění porcelánového nádobí. Do přiměřeně velkého smaltovaného hrnce nalijeme vodu a přisypeme sodu na praní. Po zahřátí naložíme nádobí určené na číštění.Po asi 3-5min nádobí vyndáme a opláchneme.Je jako nové. Silněji znečištěné necháme déle.

herman03.03.2001
Nikdy nemyjte v myčce na nádobí stříbro a nerez dohromady. Takový postup poškozuje stříbro.

Janickax07.02.2001
Na cisteni spiraly rychlovarne konvice staci ocet ! :o)

1 2 3 Další >>Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038