Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůProti korozi vodou a Aquarexem Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Firma Colorlak a.s. Staré Město začátkem roku představila svoji zcela novou řadu nátěrových hmot pro kutily. Dnes vás seznámíme s antikorozní vodou ředitelnou barvou V2115 Aquarex, která by měla být dobrým pomocníkem, při práci s kovy...... Barva V2115 Aquarex patří mezi barvy vodou ředitelné a tudíž ekologicky šetrné ke svému okolí, což oceníte zejména při práci ve špatně větraných místnostech, kde se výpary ze syntetických rozpouštědel mohou koncentrovat a později nepříjemně "zaútočit" na vaše plíce. To, že je barva vodou ředitelná vám přinese také méně problémů při likvidaci barev.

Jako pojivo slouží u Aquarexu akrylátová báze, která je známa především svojí pevností a dlouhou životností, takže řadí barvu mezi nátěry kvalitnější.

Další výhodou je rozmanitost podkladů, na které lze barvu nanést, Aquarexem je totiž možné natírat nejen kovy železné, ale také kovy lehké, jako jsou hliník, mosaz, měď a částečně zoxidovaný pozink. Záleží pak už jen na uživateli, jestli použije barvu jako jednovrstvý nátěr (kde slouží jako antikorozní nátěr i svrchní barva zároveň), nebo rozhodne-li se pro použití Aquarexu jen jako antikorozního základu.

Před nanesením je důležité povrch odrezit, očistit a odmastit. Pokud bude Aquarex sloužit jako základ, je vhodné jej před nanesením další barvy přebrousit smirkovým papírem o zrnitosti 220 až 320, zvýší se tím přilnavost nanášené barvy. Přebroušení se doporučuje po 5 - ti hodinách, což je čas potřebný k zaschnutí barvy.

Aquarex se nabízí celkem v jedenácti barevných odstínech a můžete ho koupit v balení od 0,8 kg až po 5 kg. Cena se pohybuje od cca. 65 Kč (pro balení 0,8 kg) až po 434,10 (pro balení 5 kg)

Autor: Hynek Hrůza Datum: 27.05.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038