Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůUnikátní desky bez formaldehydu Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Unikátní novinku představila na Stavebních veletrzích firma Kronospan ČR, spol. s r.o. Jde o desky OSB SUPERFINISHŸ ECO, které nejsou lepeny formaldehydem. Vyznačují se vysokou kvalitou, jsou vyráběny především z domácích surovin a stoprocentně recyklovatelné.OSB SUPERFINISHŸ ECO jsou ekologickou variantou desek OSB, vlajkového produktu jihlavské společnosti, která je součástí stejnojmenné nadnárodní skupiny a patří k největším výrobcům velkoplošných materiálů na bázi dřeva v Evropě. Desky se vyrábějí ze dřeva převážně z certifikovaných lesů PEFC, které respektují zásady trvalého ekologického obhospodařování lesů. Jsou z 95 procent tvořeny z přírodního dřeva.Používají se při výstavbě dřevěných domů nebo jako konstrukční prvky. Rovněž je možná jejich aplikace v nábytkářském průmyslu jako kostry pro čalouněný nábytek, výplně dveří a další nábytkové prvky. Z ostatních oblastí stojí za zmínku výstavnictví (např. na konstrukce prodejních a výstavních stánků, pódií, výrobu billboardů a velkoplošných reklam), scénografie, výroba obalů, palet, přepravních kontejnerů s vysokými technickými nároky a ve skladovém hospodářství (regály, ploty, apod.).

„Vlastnosti této novinky předurčují desky k nejširšímu použití v exteriéru i interiéru. S jejich rostoucí popularitou se počet vhodných aplikací se stále rozšiřuje. Ve stavebnictví se uplatňují zejména při suché výstavbě obytných domů, dřevodomů, nízkoenergetických, pasivních a ekologicky ohleduplných budov. Vhodné jsou i pro bytové nástavby, hospodářské objekty a rekonstrukční práce všeho druhu,“ uvedl marketingový manažer společnosti Vít Šidlák. Připomněl, že desky jsou vyvinuty a vyráběny zcela v souladu se současným požadavkem zdravého bydlení. K tradičním dřevinám na výrobu OSB SUPERFINISHŸ ECO patří smrk, částečně se využívá i borovice. Oproti výrobě klasických desek se používá výhradně pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic, které neobsahují žádný formaldehyd. Obsah této látky je tak na úrovni, která je obsažena v dřevní hmotě v přírodě.Kronospan ČR navazuje na tradici dřevařské výroby v Jihlavě, kterou na území stávajícího závodu založil v roce 1883 Julius Schindler. V roce 1957 zahájily tehdejší Jihlavské dřevařské závody jako jedny z prvních v Evropě výrobu dřevotřískových desek. V roce 1978 byla v Jihlavě instalována největší linka na produkci dřevotřískových desek v tehdejším Československu. Tato produkce se stala základem dnešní jihlavské společnosti Kronospan. Skupina Kronospan začala s bývalými Jihlavskými dřevařskými závody kooperovat v roce 1994. V současnosti vyrábí dřevotřískové desky, které dále zpracovává na laminované dřevotřískové desky a pracovní desky.

Autor: -Red- Datum: 08.05.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038